Odbył się II etap konkursu wiedzy o podatkach

Drugi etap konkursu wiedzy o podatkach odbył się w dniu 16.03.2017 w gmachu Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi. Przypomnijmy – do drugiego etapu zakwalifikowały się uczennice: Katarzyna Krawczyk (kl. III TE), Oliwia Stępień (kl. III TE), Sylwia Kmiecik (kl. IV TE), Gabriela Krawczyk (kl. IV TE).

         Drugi etap składał się z dwóch części. Podczas pierwszej części wszystkie zakwalifikowane osoby (80 uczniów) odpowiadały na pytania testowe dotyczące  podatków obowiązujących w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem podatków samorządowych. W drugiej części należało odpowiedzieć ustnie przed komisją konkursową (przedstawiciele łódzkiej izby doradców podatkowych, wykładowcy wydziału prawa) na trzy pytania związane z rolą doradcy podatkowego oraz ponownie wszystkimi podatkami w oparciu o stosowne ustawy i rozporządzenia. Po analizie części testowej do części ustnej zakwalifikowano 20 uczestników, w tym, z naszej szkoły uczennicę kl. IV TE – Sylwię Kmiecik.

Wszyscy uczestnicy mogli przy okazji zwiedzić nowoczesny wydział uczelni, a od organizatora konkursu – Krajowej Izby Doradców Podatkowych otrzymali drobne upominki.

Naszym uczennicom dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły w konkursie.