Materiały z religii dla wszystkich klas

Zdalne lekcje religii

1-Jezus-postacią-historyczną

2-Człowiek-nie-może-sam-siebie-zrozumieć-bez-Chrystusa

3-Przyjaźń

Zmartwychwstanie (1Kor 15)

Drodzy Uczniowie,

Pozdrawiamy Was serdecznie,

Wiadomość tę otrzymujecie wszyscy, nawet Ci z Was, którzy nie chodzą na religię, dlatego, że pierwszy punkt jest zachętą i propozycją dla wszystkich, drugi zaś będzie skierowany dla tych spośród Was, którzy chodzą na religię.

1. Proponujemy Wam rekolekcje wielkopostne przez Internet, ponieważ w tym roku nie było innej możliwości rekolekcji. Są to dwie homilie naszego Arcybiskupa Grzegorza Rysia z tegorocznej Areny Młodych, z pierwszego i drugiego dnia. Część z Was była na Arenie Młodych drugiego dnia, ale też nie byliśmy na całości, więc zachęcamy Was wszystkich do obejrzenia i wysłuchania – we właściwej kolejności – pierwszej i drugiej homilii.

Dzień pierwszy: https://www.youtube.com/watch?v=kni9e_AJPlQ

Dzień drugi: https://www.youtube.com/watch?v=L3CwaPYYneU

 2. Dla uczniów chodzących na religię: możecie już nam nadsyłać na nasze maile odpowiedzi do tekstu, który Wam zadaliśmy do przeczytania. Z tej pracy będzie jedna ocena. Każdy wysyła pracę do swojego katechety. Nasze maile:

Po wysłuchaniu rekolekcji, mamy do Was prośbę: napiszcie krótką refleksję, co Wam dały te homilie, jakie macie przemyślenia, refleksje, jak odnosi się to do Waszego życia. Z tej notatki/refleksji będzie druga ocena (zróbcie to na spokojnie – macie czas do Świąt Wielkanocnych).

Przypominamy Wam też, aby uczestniczyć w tych dniach w liturgii Mszy świętej poprzez Internet. Przede wszystkim: w niedzielę. Spośród wielu możliwości i propozycji transmisji internetowych, telewizyjnych i radiowych, wysyłamy Wam link do transmisji Mszy świętej z kaplicy ks. Arcybiskupa Grzegorza Rysia. Codzienna Msza św. o godz. 7.30, a w niedzielę o godz. 9.00: https://www.youtube.com/channel/UC3pLnmhjAVRYIhohKRMhbqA lub przez stronę Archidiecezji Łódzkiej: https://www.archidiecezja.lodz.pl/

Pozdrawiamy Was serdecznie i pamiętamy o Was w modlitwie,

Kazimierz Szafrański

Ks. Andrzej Michalak