Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości i rocznica nadania szkole imienia.

dekoracja

„Nikt tak jak Polacy nie kocha swej ojczyzny.“ – tymi słowami generała Władysława Andersa rozpoczęliśmy uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości i kolejną rocznicę nadania imienia szkole. Tego wyjątkowego dnia złożyliśmy hołd  tym wszystkim Polakom, którzy walczyli o wolność naszego kraju.  Naszym skromnym montażem słowno-muzycznym podziękowaliśmy im za życie, które oddali w imię niepodległości naszego państwa. Prowadzący uroczystość uczniowie zwrócili również uwagę na fakt, że miłości do ojczyzny nie da się zmierzyć. Nasza ziemia rodzinna tkwi głęboko w nas. Zakorzeniła się ona także w sercach tych młodych ludzi, których spotkał najtragiczniejszy los. To właśnie dzięki nim mogliśmy się spotkać i mówić o tym, jakie uczucia wzbudza w nas słowo „Ojczyzna”.

W tym szczególnym dniu nie zabrakło także refleksji, iż od 104 lat cieszymy się tym, że możemy żyć w swoim kraju. Jednoczymy się pod biało-czerwoną flagą i razem, niezależnie od naszych poglądów, cieszymy się naszą wolnością.

Wczorajsza akademia była niezwykła również dla uczniów klas pierwszych, którzy  złożyli uroczystą przysięgę i tym samym oficjalnie zostali przyjęci w poczet uczniów szkoły. Zastępczyni przewodniczącego Samorządu Szkolnego –Aleksandra Słomian powitała nowych uczniów słowami, które dodały im otuchy: „ Kiedy zdarzają się te gorsze chwile, nie bójcie się poprosić o pomoc. Jako przedstawiciel starszych klas mogę Was zapewnić, że postaramy się pomóc Wam rozwiązać każdy problem. ‘’

Szkolną uroczystość uświetniła obecność  Starosty Łaskiego –Pana  Piotra Wołosza oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Łasku-Pani Karoliny Kanieckiej-Malinowskiej.