Marta Kmiecik w finale I ogólnopolskiego konkursu na najlepszy plakat naukowy

Jak już wcześniej wspominaliśmy w jednym z artykułów zamieszczonych na naszej stronie internetowej,  uczennica kl. IV TE – Marta Kmiecik, wzięła udział w konkursie na najlepszy plakat naukowy o tematyce związanej z historią myśli ekonomicznej. Przygotowała plakat w wersji elektronicznej poświęcony nobliście w dziedzinie ekonomii – Miltonowi Friedmanowi. marta k

Decyzją komisji konkursowej jej praca znalazła się wśród 12 innych prac zakwalifikowanych do finału (pełna lista szkół w kolejności alfabetycznej na stronie http://www.wiedzaekonomiczna.uni.lodz.pl/konkurs/wyniki-konkursu.html). W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Celem konkursu upowszechniającego wśród młodzieży najnowszą wiedzę ekonomiczną   jest wyłonienie najlepszego plakatu naukowego poświęconego osiągnięciom współczesnych noblistów z dziedziny ekonomii.

Organizatorem konkursu jest Uniwersytet Łódzki Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny.

Konkurs jest przeprowadzany  w ramach projektu „Popularyzacja najnowszej wiedzy ekonomicznej wśród ludzi młodych”.

Projekt jest realizowany wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej oraz współfinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego.

W finale, który odbędzie się w dniu 16.12.2015 w Łodzi (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ) należy wygłosić 15- minutowy referat poświęcony tematyce dotyczącej wybranego noblisty. Autorzy wygłaszający swoje referaty będą mieli także możliwość aktywnego udziału w dyskusji

z Komisją ds.  Oceny Prac Konkursowych.

Opiekunem merytorycznym uczennicy jest p. Marzanna Kozieł.

Serdecznie Marcie gratulujemy i życzymy powodzenia w wielkim finale.

plakatmk