Szlachetna Paczka 2015

W dniach 12-13 grudnia 2015r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łasku odbył się Ogólnopolski Projekt „Szlachetna Paczka”. Tegoroczna siedziba magazynu w łaskim „Ekonomiku” została zainicjowana przez Lidera Rejonu Łask i okolic Marcina Chrzanowskiego – absolwenta tej szkoły. Wraz z dyrektorem szkoły Haliną Zawadzką-Dałek wyznaczono pomieszczenia na magazyn, które młodzież świątecznie udekorowała, w ramach szkolnego konkursu na najładniejszą dekorację świąteczną. Łaski magazyn współpracował z magazynami z Wrocławia i Pabianic.

W akcji brało udział 20 wolontariuszy (11 z poprzednich lat oraz 9 nowych), którzy w tym roku mocno zaangażowali się w organizację pomocy potrzebującym. Jak co roku, tak i w tym roku, na potrzeby innych odpowiedziała społeczność „Ekonomika” – w wyniku przeprowadzonej akcji wśród młodzieży i pracowników szkoły, rodzina otrzymała pomoc w postaci 24 paczek.

„Mądrą” pomoc otrzymało 38 rodzin z gmin: Łask, Buczek oraz Wodzierady. Łączna wartość wszystkich paczek wyniosła ok. 48 030 zł, a złożyło się na nie 1 297 darczyńców, co w przeliczeniu na jedną rodzinę, daje paczkę o wartości 2 000 zł.

W ramach wolontariatu przy rozwożeniu paczek pomagali: strażacy z OSP Łask, Kwiatkowice i Chorzeszów oraz firma FN Granum z Wodzierad. Swoją pomoc ofiarowali również harcerze, gimnazjalistki ze Zduńskiej Woli oraz Kwiaciarnia Danusia z Kwiatkowic. W ciągu całej akcji panowała niesamowicie ciepła i życzliwa atmosfera. Widać było, jak bardzo wszyscy zaangażowali się w akcję. Emocję i łzy wzruszenia były zarówno po stronie wolontariuszy, jak i obdarowanych. Wspólne przeżycia zaowocowały deklaracją wolontariuszy i darczyńców wzięcia udziału w przyszłorocznej akcji „Szlachetnej Paczki”.