DZIEŃ LICZBY PI

baner

14 marca w „Ekonomiku” obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LICZBY PI.  W święcie brali udział nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale również klasy ósme ze SP nr 1 i SP nr 5 w Łasku. Na początku wszyscy zostali zapoznani przez uczennice klasy II TR z ciekawostkami dotyczącymi liczby PI, np.: co to jest liczba PI, czego dotyczy, skąd pochodzi jej nazwa, ile ma miejsc po przecinku oraz co ją łączy z poezją.
Następnie uczniowie mogli wziąć udział w konkursie, który polegał na rozwiązaniu testu z wykorzystaniem telefonu. Konkurs ten cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Udział w nim wzięło 160 osób. Zwycięzcom,  zarówno ze szkół podstawowych,  jak i naszej szkoły zostaną wręczone nagrody i dyplomy. Kolejnym etapem naszej uroczystości były pokazy doświadczeń fizycznych. Uczniowie klasy 2 TI prezentowali  doświadczenia dotyczące mechaniki, ruchu drgającego, fal magnetycznych, elektromagnetycznych oraz optyki. Wszyscy mogli wykonać je samodzielnie. Podczas eksperymentów powstały dyskusje, wymiana spostrzeżeń oraz ciekawe wnioski. W międzyczasie doświadczeń, uczniowie mogli rozwiązywać rebusy i łamigłówki matematyczne. Ten dzień był ciekawy oraz pełen wrażeń. Dziękujemy za przybycie uczniom oraz ich opiekunom ze szkół podstawowych z Łasku.
Naszym uczniom dziękujemy za zaangażowanie oraz bardzo dużą pracę włożoną w organizację
i przeprowadzenie Dnia Liczby Pi.

 

Organizatorzy:

– Aleksandra Zając-Mejsner

– Aneta Ulińska

– Monika Skowron

– Aneta Łącz

– klasa II TR (8 uczniów)

– klasa II TI (19 uczniów)

– klasa III TEL (2 uczniów)