Dzień Zdrowia pod hasłem „ Żyj zdrowo i kolorowo”

zdrowa potrawa
To był wspaniały czas! Spędziliśmy go zdrowo i kolorowo!
Dzień Zdrowia, który odbył się w naszej szkole, był pełen atrakcji. Rozpoczęliśmy go od ćwiczeń cardio pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego. Następnie wysłuchaliśmy prelekcji pani dietetyk Marta Ciapczyńska Dobry Dietetyk. Dziękujemy bardzo za pouczający wykład i życzymy sobie wytrwałości w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych 😊
Wzięliśmy także udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie odbyło się pod kierunkiem pana Zbigniewa Podemskiego. Dodatkowo odwiedziły nas panie ze Stowarzyszenia Amazonek Łask-Kolumna i opowiedziały nam, jak należy dbać o swoje zdrowie oraz jak ważne jest samobadanie.
Dzięki fundacji ProZdro i pani Ewie Wróbel dowiedzieliśmy się, jak działają alkogogle- specjalne okulary, które służą do symulowania efektów spożycia alkoholu. Pozwala to lepiej zrozumieć skutki nadmiernego picia napojów wysokoprocentowych.
Mogliśmy także zapoznać się z nową dyscypliną sportową -pickleball. Pickleball jest sportem, który łączy w sobie badmintona, tenis ziemny i tenis stołowy. Gra polega na przebijaniu trzymaną w dłoni rakietką piłeczkę ponad siatką. Mieliśmy możliwość pograć z doświadczonymi graczami Alanem Piecholem oraz Łukaszem Kaczmarkiem. Dziękujemy bardzo Tenis Rogóźno – Widawa i Zdzisław Marek Kudła za możliwość zagrania. Było świetnie!
Czy ten dzień mógłby być jeszcze bardziej atrakcyjny?
Okazuje się, że tak, ponieważ odwiedził nas pan Stanisław Kołodziejski z Proyama Federacja Sportu i Sztuk Walki. Dzięki treningowi uświadomiliśmy sobie, że mamy w sobie dużo waleczności 😊 Dziękujemy za trening!
Warto jeszcze wspomnieć, że kulminacyjnym punktem tego dnia był konkurs kulinarny, w którym udział wzięła rekordowa liczba uczniów! Konkurs polegał na tym, że każda z klas miała za zadanie przygotowanie zdrowej potrawy, która zachwyci jury swoim smakiem, sposobem podania, właściwościami zdrowotnymi czy nazwą, która zapadnie w pamięć. Jury w składzie: Pani Wicestarosta Teresa Wesołowska, Pan Zbigniew Podemski, Pani Joanna Siemińska-Komendant w Hufcu Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli, Natalia Skrzypińska-uczennica klasy 4TL, Tomasz Wilk-uczeń klasy 2 TI uznało, że wygrana należy się klasie 4TL. Nagrodą za zdobycie pierwszego miejsca jest wycieczka do Łodzi. 🙂🥸🧐🤓😎
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy, przygotowaliście wspaniałe potrawy. Brawo!!!👏👍👊💪
Dziękujemy wszystkim za udział w tym wspaniałym dniu. Żyjcie zdrowo i kolorowo!🌞🍏🍎🍐🍓🥝🥦