Uczniowie ZSP nr 1 w Łasku na Giełdzie Papierów Wartościowych i nie tylko

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

27 marca uczniowie z klas 1TL, 3TEL, 4 TE i 5TI odwiedzili stolicę Polski. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy na Stadionie Narodowym im. Kazimierza Górskiego w Warszawie, gdzie mogliśmy nie tylko zasiąść na wszystkich trybunach: dolnej, górnej i VIP, podziwiać rozwiązania techniczne tak ogromnego przedsięwzięcia architektonicznego, ale poczuć się jak nasza reprezentacja. Zwiedziliśmy szatnie Reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz pomieszczenia, w których sportowcy przygotowują się do meczu, naradzają technicznie, relaksują i regenerują.
Kolejnym przystankiem na naszej warszawskiej trasie była największa w tej części Europy Giełda Papierów Wartościowych. Tu dowiedzieliśmy się co oznacza hossa i bessa, indeksy giełdowe, czym różni się GPW, New/Connect i Catalist, jakie warunki należy spełnić by zostać inwestorem giełdowym i wiele innych praktycznych zagadnień związanych z finansami.
Nasze zwiedzanie zakończył spacer z przewodnikiem po 30 piętrze Pałacu Kultury i Nauki, gdzie  z wysokości 114 m rozpościerał się niepowtarzalny widok na na panoramę Warszawy.
Co ciekawe, wjazd i zjazd windą na Taras zajął nam zaledwie 19 sekund.