OFERTA EDUKACYJNA na rok szkolny 2024/2025

dekoracja

Do szkoły możesz się zapisać na stronie:  lodzkie.edu.com.pl


Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Łasku, to szkoła z wieloletnimi tradycjami. Absolwentów łaskiego „Ekonomika” można spotkać w regionalnych urzędach, instytucjach, zakładach pracy. Łaski „Ekonomik” kształci zdolną i ambitną młodzież, która od lat osiąga wysokie wyniki na egzaminach potwierdzających kwalifikacje w zawodzie, uczestniczy w olimpiadach, konkursach przedmiotowych, artystycznych oraz zawodach sportowych, odnosząc liczne sukcesy. W ramach współpracy z uczelniami wyższymi, młodzież uczestniczy w spotkaniach, wykładach, warsztatach prowadzonych przez pracowników naukowych. Wśród jej absolwentów są laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych oraz sportowych. W ostatnich  latach duża grupa uczniów otrzymała stypendia, które pozwoliły Im rozwijać się zawodowo – stypendia Prezesa Rady Ministrów oraz stypendia dla uczniów „Zawodowcy w łódzkiem – stypendia dla najzdolniejszych”. Potwierdzeniem wysokiej pozycji placówki są wysokie lokaty w Rankingu Perspektyw. Łaskie Technikum nr 1 jest jednym z najlepszych techników w regionie i w Polsce sklasyfikowanych w XXIII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022” i racji elitarności szkoły przysługuje mu tytuł BRĄZOWEJ SZKOŁY 2022 –1 miejsce w powiecie, 30 miejsce w województwie łódzkim (w zestawieniach zaprezentowano jedynie szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową).

W łaskim „Ekonomiku” młodzież zdobywa wiedzę, rozwija swoje umiejętności, nawiązuje znajomości i przyjaźnie, nabiera doświadczenia, ale także świetnie się bawi. Uczniowie mają do dyspozycji odnowione klasopracownie, salę gimnastyczną, boisko, siłownię zewnętrzną i wewnętrzną, bibliotekę z czytelnią. Szkoła dysponuje czterema bardzo dobrze wyposażonymi pracowniami informatycznymi, z szybkim światłowodowym dostępem do Internetu. Uczniowie mogą korzystać z szerokiej gamy pomocy dydaktycznych (m.in. z plotera, drukarki 3D, skanerów) oraz wysokiej klasy specjalistycznego sprzętu sportowego (m.in. orbitreka, rowerków stacjonarnych, bieżni).

Szkoła posiada bardzo dobrze przygotowaną kadrą pedagogiczną, która zawsze służy młodzieży pomocą. W szkole panuje miła, przyjazna atmosfera, uczniowie wspierają się nawzajem, a w trudnych chwilach mogą liczyć na pomoc nauczycieli.

Młodzież z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Łasku tryska pomysłami, chętnie bierze udział w akcjach na rzecz szkoły i środowiska. Uczniowie uczestniczą w różnego rodzaju wycieczkach krajoznawczych i zawodowych. W szkole prężnie działa Samorząd Uczniowski, który inicjuje wiele działań, w tym także w ramach wolontariatu. Uczniowie zainteresowani nauką w łaskim „Ekonomiku” mogą korzystać z informacji zamieszczonych na szkolnej stronie www.ekonomik1.pl oraz facebooku. Młodzież przygotowała szereg materiałów informacyjnych, których celem jest uzmysłowienie młodszym kolegom, że nauka w „Ekonomiku” to szansa na dobrą pracę, rozwój i nowe przyjaźnie. Filmy prezentujące szkołę to: „Poznaj ZSP nr 1 w Łasku”, „Wszystko co powinniście wiedzieć o łaskim „Ekonomiku””, „Bądź sobą w „Ekonomiku”. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia szkoły. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego z przyjemnością oprowadzą młodszych kolegów po szkole, przybliżą poszczególne kierunki kształcenia, zdradzą ploteczki z życia szkoły.

Łaski „Ekonomik” pozwala być przedsiębiorczym, przygotuje zarówno do matury, jak i do zewnętrznego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, daje dobry start na studia wyższe, przygotowuje do skutecznej rywalizacji na rynku pracy. Wielu absolwentów otrzymuje propozycje pracy od lokalnych pracodawców lub od przedsiębiorców, u których realizowali praktyki zawodowe.
To szkoła z przyszłością – w takiej szkole warto się uczyć.

Więcej…

Do szkoły możesz się zapisać na stronie:   lodzkie.edu.com.pl

zdjęcia